Amendement Meetmodellen aanpassen is niet de oplossing!
D66 SP PvdD Volt
7 april 2025
De Provinciale Staten van Noord-Holland bijeen op 7 april 2025 te Haarlem ter bespreking van de voordracht 13: Korte termijn agenda landelijk gebied 2025-2027 (KTA);
- Besluitpunt 1 te wijzigen in:
1. De Korte Termijn Agenda Landelijk Gebied 2025-2027 (KTA) vast te stellen, met dien verstande dat de paragraaf “Meetcorrectie” bovenaan pagina 20 uit de KTA Landelijk Gebied 2025-2027 wordt gehaald.
Toelichting
Op pagina 20 staat:
'Meetcorrectie: op basis van de tussenrapportages blijkt dat de meetcorrectie de afgelopen jaren ca 30.000 ton ammoniak groot was en dit toegevoegd werd aan het model om het kloppend te maken. Om gevoel te krijgen voor de omvang: dit staat voor onze provincie gelijk aan de emissies van ca. 10 tot 13 maal Tata Steel of 15.000 melkveebedrijven. Dit is reden voor onze voortdurende inzet richting het Rijk op verbetering van het model zodat dit naast vergunningsverlening ook van waarde is voor onze stikstofaanpak. De eindrapportage van het RIVM is aangekondigd voor het eerste kwartaal 2025.'
- Een van de voorgestelde activiteiten voor stikstofaanpak nog steeds het lobbyen voor aanpassing van het meetmodel (hebben we dan niets geleerd van de PAS-impasse?).
- Het belangrijker is te lobbyen voor meer geld in plaats van lobbyen voor nieuwe meet methode
- Het voor iedereen duidelijk is, dat de natuur in Nederland onder druk staat en dat stikstofuitstoot in alle sectoren zo snel mogelijk beperkt moet worden.
- Het aanpassen van het meetmodel niet de expertise is van de provincie en daarom niet een prioriteit voor de provincie zou moeten zijn als er maar beperkt budget is. Er zijn voldoende overheidsorganen die hier continue aan werken.
Status
Ingediend
Voor
Tegen
Wij staan voor:
Lees onze andere moties
Motie Waterstof uit zout water
Lees verderVersterken van kleine boeren binnen het PPLG
Lees verder